farmhouse for sale, 3 bedrooms - Haavametsa, Loone, Kohila vald, Raplamaa

RESERVED

30 km ja 25 min. Tallinna, väga privaatne

Private property, log house, total area 147 m²

Kitchen: stove heated with firewood, kitchen furniture
Sanitary arrangements: bath, local water, sewerage
Heating and ventilation: stove heating
Communications and security: Internet, phone, security system, neighbourhood watch
Additional information: furniture, 3*380V, well, farm building, wall wooden wall, roof asbestos cement roof
Neighbourhood: water body water body other near, neighbours farther neighbours, location outside settlement location, surrounding buildings private houses, near forest

Üldandmed
Kogupindala on 8,35 ha, 100% maatulundusmaa. Metsamaa 5,28 ha, looduslik rohumaa 2,31 ha, õuemaa 0,44 ha, muu maa 0,32 ha. Projekteerimistingimused on antud täiendava elamu ja kõrvalhoonete projekteerimiseks.

Elekter
Hetkel 3 x 10 A, olemasolev kaabel võimaldab kuni 3 x 75 A, samuti olemasolev alajaam.

Kinnistu kirjeldus
Lõunaküljelt piirneb suure riigimetsaalaga, põhjast ojaga ning idast Rail Balticu trassiga. Seega on kinnistu väga privaatne, naabrid aknasse ei vaata ja kõrvale elamuarendusi rajada ei saa.
Looduskaunis koht suurepäraste vaadetega veekogudele ja ümbritsevale maastikule. Kinnistul kasvav mets on väga hästi hooldatud ja meenutab parki.

Elamu juures on õunapuu- ja marjaaed ning aiamaa. Kinnistu on põhiosas kaetud erivanuselise, vahelduva ilmega metsaga, mis sobib edaspidi kõrghaljastuseks. Puuliikideks on mänd, kuusk, kask, haab, hall-lepp, saar, jalakas, pärn ja tamm.

Vesi
Olemas salvkaev. Kinnistul on väga puhta veega allikas. Võimalus on rajada rida tiike madalatel aladel põhjapiiri lähedal.

Juurdepääsutee
Hetkel on kruusateelt hooneteni 300 meetrit pinnaseteed, kruusatee pikkus asfaltteeni on 100 m. Kokku kaugus asfaltteest on 400 m. Ostu korral aitan korraldada kruusatee ja majaesise parkimisplatsi ehitamise võimalikult kiiresti. Teeservituut on seatud, ehitajalt hinnapakkumine olemas 10000.- eurot.

Rail Baltic
Kinnistu idapiirile 270 m kaugusele praegusest elamust ehitatakse Rail Baltica trassi. Rongipeatust ehitatakse 2 km kaugusele kinnistust. NB! Kaasaegne kiirrongiliiklus uuel raudteel saab olema ikka päris vaikne võrreldes tavalise raudteega. Rongi liikumisel kostab põhiliselt vaid õhu liikumise mühin ja rööbaste kahin, rongi rataste kolksumist kiirraudteel pole. Raudtee lähedus on eelis, sest Tallinnasse saab rongiga ruttu ja ummikuvabalt.

Olemasolev hoonestus
Hooneteks on puitelamu (147 m2) ning laut-küün (106+81 m2).
Elamu sisaldab kolme tuba, kööki, vannituba ja sahvrit. Lisaks on mahukas garaaž, pööning, koda, eeskoda ja veranda. Elamus on ahi ja soojamüüriga pliit. Elekter on 3-faasiline, (3 x 10 A), saab kindlalt laiendada 75 amprini. Veevarustus on betoonrõngastega salvkaevust õuel või allikast. Saab rajada puurkaevu ja kanalisatsiooni.
Laut on paksude kivimüüridega, küüni seinad on püstistest tugipalkidest ning kaetud püstiste laudadega. Hoonete katused on eterniidist. Hoonete vanuseks on hinnanguliselt 100 aastat. Hooneid saab ilma renoveerimiseta kasutada abihoonetena. Kuigi pärast renoveerimist saaks olemasolevat elamut ka elamuna edasi kasutada.

Uute hoonete ehitamise või paigaldamise võimalus
Kinnistule saab planeeringu järgi ehitada uusi elamuid ja abihooneid. Paigaldada saab ka valmisehitatud nn. vabrikumaju. Kinnistut saab jagada kuni 1 ha suurusteks osadeks.

Videovalve, naabrivalve.

Vaatamas saab käia ainult telefoni teel eelnevalt kokku leppides. Helistada võib ka nädalavahetustel. Omavoliline kinnistule sisenemine pole lubatud.

Ei luba enda kuulutust kopeerida

Laenuvõimalustest

Kodulaenu saab maapiirkondade elamispindade ostmiseks COOP pangast, kuid vaja on lisatagatist. Coop panga esindaja pakkus 25.08.25 ilmunud Ärilehe artiklis välja kaks võimalust, millega saab laenamise lihtsamaks:

Riiklik maapiirkonna eluasemelaenu käendus, mida vahendab Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA ehk EIS. Käendus on mõeldud inimestele, kes soovivad võtta laenu eluaseme ostmiseks või renoveerimiseks ning kellel puudub selleks piisav tagatis või omafinantseering. Sellisel juhul sõlmib pank kodulaenu käenduse EIS-i nimel.
Lisaks EIS-i maapiirkonna eluasemelaenu käendusele lihtsustab tõmbekeskustest väljapoole kodu rajamist ka Maaelu Edendamise Sihtasutuse ehk MES-i kaaslaen. MES-i eluaseme kaaslaen on mõeldud maapiirkonnas elamistingimuste parandamiseks või elukoha soetamiseks ja see aitab katta omafinantseeringu nõuet. MES-i kaaslaen saab olla kuni 50% kodulaenu summast.

EIS-i käendust ning MES-i kaaslaenu korraga kasutada ei ole võimalik.

Pikem artikkel ülal tsiteeritud maapiirkondade aktiveeruvast kinnisvaraturust on aadressil:

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120397779/eksperdi-ennustus-vaikelinnade-kinnisvaraturud-arkasid-lopuks-ometi-varjusurmast

Lisalugemist
https://sakala.postimees.ee/8316795/kinnisvaraturg-on-taas-hoogu-saanud-maakonnas-kasvavad-kodulaenude-summad-ostjad-eelistavad-maju

FastGrowth OÜ
105 000 € 714 €/m²
Farm sale (Reserved)
Farm sale (Reserved) www.kv.ee/en/3622721
Rooms 4
Bedrooms 3
total area 147 m²
Number of floors 1
Built in year 1930
Condition needs renovating
Readiness ready
ownership form private property
Ground area 83500 m²
Cadastre no. 31701:001:1926
Part of register number 356637
Data from realestate book
Notify about incorrect advertisement

SAA ÜLEVAADE KUULUTUSE KÄEKÄIGUST!

Object inside info 14.99€ / 24
Object's history and statistics
Activated
Views
Contacted by e-mail
Phone number views
Favorited